Rum a čokoláda. Kořeněný rum. Namíchej si vlastní rum. To všechno jsou kurzy, které můžete během podzimu navštívit. Foto: RumMe – rumové degustace

Máte rádi rum a chcete se o něm a jeho přípravě dozvědět nové informace? Podzimní kurzy rumových degustací budou to pravé pro vás. Můžete si vybrat z několika termínů a témat, kurzy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro mírně pokročilé.

Své znalosti o rumu můžete získat na prvním základním kurzu, který nese název Úvod do rumového světa. Dozvíte se něco o historii a výrobě rumu, jaký je rozdíl v chuti mezi rumem vyrobeného z melasy a třtinové šťávy, a seznámíte se s různými podobami cukrové třtiny od samotné plodiny, přes bagassu až po melasu. Na kurzu bude také zmíněná doporučená etiketa degustování a na závěr nebudou chybět rumové mýty a fakta. Následovat bude kurz Degustace rum & čokoláda, kde probudíte všechny vaše smysly párováním rumu a čokolády, a kurz Spice Your Rum, na kterém si vyrobíte vlastní kořeněný rum. Následovat bude Degustace Single Cane a Agricole r(h)umů a kurz Blend Your Own Rum. V prosinci se pak uskuteční poslední kurz Degustace rumů z destilerie Foursquare, která zakončí tento rumový podzim ve společnosti RumMe – rumových degustací. Více informací o kurzech naleznete na jednotlivých FB událostech.

8. října | Úvod do rumového světa

15. října | Rum a čokoláda

22. října | Spice Your Rum

12. listopadu | Agricole – zemědělské rhumy

19. listopadu | Blend Your Own Rum

3. prosince | Degustace rumů z destilerie Foursquare

 

Cubana Brno

Jezuitská 3, Brno