Letošní léto v Brně rozhodně není nuda. Město je otevřené a plné života, po náročných jarních měsících opět svobodně dýchá. Večerní život v ulicích svou atmosférou připomíná středomoří. Lidé posedávají na zahrádkách, popíjejí kávu, dávají si zmrzlinu, vyrážejí s přáteli na pivo či drink a ládují se dobrým jídlem. Slunečné počasí a teplé letní večery jsou jako dělané k objevování nových podniků. Brno je gastronomické nekonečno, ve kterém je stále co ochutnávat. Staňte se gastroturisty ve svém vlastním městě. S námi se neztratíte. Sestavili jsme pro vás výběr míst napříč různými žánry, kde se vaše chuťové pohárky budou tetelit. Brno je MŇAM!

La Vida Loca Café

La Vida Loca Café má krásný prostor se zahrádkou a výhledem na kostel sv. Jakuba, který je večer tapas bar a přes den kavárna. Tady se spojily síly dvou gastrotýmů a nově máte možnost po ránu zajít na kávu a snídani, přes den na polévku a odpoledne na skvělý dort nebo svačinu. Přes léto frčí mimosa z pomerančového freshe, domácí limonády s čerstvým ovocem a ledové čaje. A po prázdninách se můžete těšit na víkendové brunche.

Barrio Gotico

Propadněte španělské gastronomii v Barrio Gotico a dopřejte svým chuťovým buňkám nezapomenutelný zážitek. V tapas baru na Kozí ulici ochutnáte pikantní španělské tapas – pochoutku, která se uzobává k vínu či „bublinám“. V nabídce mají moravské sekty, cavu, crémant, prosecco i champagne. Rádi vám na jejich manuálním nářezovém stroji nakrájí jamon, chorizo, salchichon nebo sýry.

Mikrofarma

Výborné maso v biokvalitě, to je Mikrofarma na Moraváku. Tento podnik nabízí maso z volně žijících zvířat s ověřeným původem. Pět až sedm týdnů vyzrálé hovězí, vepřové z lokálních farem, kuřata z volného chovu nebo biojehněčí z Bílých Karpat.

Koishi

Základ nabídky KOISHI restaurantu tvoří originálně a moderně pojatá evropská kuchyně snoubená s asijskými prvky. Podnik zaměřený na euroasijskou fusion je nedílnou součástí gastronomické mozaiky Brna. KOISHI je zážitek.

Mediteran Bistro

Středomořská kuchyně v kombinaci s dobrým vínem, kvalitní a čerstvé suroviny z Itálie, Španělska a Řecka, to je Mediteran bistro na Smetanově ulici. Na rozdíl od jiných restaurací podobného zaměření tu naleznete i speciality původem z Balkánu, odkud pochází také rodina majitelky bistra Mariany Pajkanovičové. Z rozsáhlé nabídky vín si vybere každý – ať už skleničku nebo rovnou lahev, v bistru se navíc budou během celého roku konat i degustace.

Choklid

Na Minoritské 1 se potkala kvalita s krásou a chuť s výjimečností. Ručně vyráběné čokolády z vysoce kvalitního kakaa a skvělé pralinky vyrobené podle tradičních receptur, které získávají medaile na světových soutěžích, můžete přijít ochutnat každý den od 10.00 hodin. Vše vyrobeno v malé manufaktuře CHOKLID v Brně, bez konzervantů a nadbytečných přísad.

Sorry, pečeme jinak

SORRY – pečeme jinak nabízí výborné dorty, které se vymykají zažité představě o tom, co je vlastně tradiční zákusek. Cukrárnu najdete kousek od Mendlova náměstí a jak už název napovídá, sladkou klasiku na talíři nečekejte.

Bistro Franz

Bistro Franz je tradiční bistro neboli malá (rodinná) restaurace, kde celodenně podávají jednoduchá jídla, nápoje a kávu, a to až do pozdních hodin. Interiér podniku se liší od velkých restaurací jistou domáckou střídmostí. Výsadou podniku jsou sezonní jídla z čerstvých surovin od místních dodavatelů, originální zákusky, bionápoje, Fairtrade káva a kvalitní vína od moravských vinařů.

La Boucheé & Výčep Na Stojáka

Velkou novinkou pro všechny příznivce pivního moku a dobré gastronomie je spolupráce dvou podniků, které neodmyslitelně patří k Jakubskému náměstí, a to kuchyně bistra La Bouchée Gril a oblíbeného Výčepu Na stojáka. Je to jednoduché, ve Výčepu Na stojáka objednáte a zaplatíte třeba trhané vyzrálé hovězí v máslové briošce nebo smaženky z farmářského kuřete, vedle v La Bouchée je v krabičce vyzvednete. Teď teprve budou večery venku pořádná (gastro)jízda.

Hotel Internacional

Prostory Hotelu International jsou ideálním průsečíkem na obchodní i neformální setkání. V Siesta Lobby Baru & Wine Restaurantu své obchodní partnery pohostíte výbornou snídaní a vaše posezení může pozvolna přejít v pracovní oběd. V GUSTO Plzenka Local Food Restaurantu ochutnáte klasiky české kuchyně.

U Dřeváka Beer & Grill

Pořádný burger, pretzlíková brioška, piva od Moravie, Lucky Bastard i pravidelně obměňované speciály z minipivovarů, to je U Dřeváka Beer & Grill na Dřevařské ulici. Jejich jídla a pivo si můžete nechat i dovézt. Nebo U Dřeváka uspořádat oslavu v jednom ze dvou salonků.

Pizzapunk

PIZZAPUNK, kultovní 100% vegan pizzerie na Jana Uhra 6 ožila a pokračuje v provozu. Pizza neapolského typu, ručně vyráběná z italská mouky a italských rajčat. Domácí kešurella, kreativní kombinace. Nekompromisně chutná a neodolatelná, kvalita bez blbostí a předsudků.

Bonjour Vietnam

V nové restauraci Bonjour Vietnam se vaří „přesně vietnamsky“, tudíž chutě nejsou počeštěné. Mají tu tradiční jídla jako je např.: Bún bò Nam Bộ, Phở bò/gà či jarní nebo i letní závitky. V Bonjour Vietnam ochutnáte také jídla na způsob street foodu, jako je Bánh xèo, které najdete v Brně jen v této restauraci. Jedná se o křupavou placku z rýžové mouky plněnou vepřovým masem s krevetami/hovězím masem, mungo klíčky, se salátem a dalšími bylinkami.

Būcheck

Būcheck Food Truck tvoří Peter a Zuzana (Dezertína). Jejich food truck na Zelňáku patří mezi brněnskou gastronomickou špičku. Trhané vepřové nebo bůček v domácí housce se rozplývají na jazyku, hranolky připravují vlastní a smaží je na sádle. Maso odebírají od Maso Klouda, hlavní je pro ně kvalita a čerstvost surovin, ze kterých jídla připravují.

U Karla

U Karla můžete sedět na zahrádce za každého počasí. Krytý, v chladnějších dnech dokonce vyhřívaný prostor je ideálním místem k vychutnání si poctivého jídla a dobrého piva. Meníčka tu navíc servírují celý den, můžete se tedy stavit i na pozdní oběd.

Forky’s

Ve Forky’s podávají jídlo z rostlinných surovin, vždy čerstvé, vždy dobré. Ve stylovém vegan/raw bistru si přes týden vyberete z denního obědového menu nebo ze stálé nabídky. Mají výborné burgery, exotická jídla, českou kuchyni, superbowls i variace na klasiky, jako jsou no fish and chips.

Retro bar Brno

Retro bar Brno, stylová retro kavárna s originálním fotokoutkem, ztělesněné vzpomínky na dětství. Spousta dekorací, hudba a videoprojekce z 90. let. Přijďte zavzpomínat u vynikající kávy s domácími dezerty, vínem, čepovaným pivem a domácími limonádami. Velký výběr retro drinků jako např. broskvová vodka, zelená, rum, vaječňák atd. K jídlu čtyři druhy panini, speciální hot dogy a retro paštičky. Ve spodním traktu se koná každý víkend od 21.00 diskotéka s hity 80. a 90. let zakončená tradičními ploužáky.

Park Lane Café

Pro majitele i obsluhu Park Lane Cafe u Lužánek je stěžejní kvalita surovin. A to jak pro přípravu výběrové kávy z lokální pražírny, tak domácích dezertů, snídaňových menu, salátů, plněných ciabatt, quichů a domácích limonád. Nabídku doplňují destiláty, vína i míchané drinky nejen pro večerní osvěžení, u kavárny navíc naleznete i příjemnou letní zahrádku.

Baru Baru

V BaruBaru na Husově 8 si můžete dát výbornou kávu, míchané nápoje, pivo z Beskydského pivovárku, skvělé tousty, hermelín i domácí nanuky, míchané drinky, dvojku dobrého vína… Zkrátka, ať už máte chuť na sladké odpoledne nebo příjemný večer, tady nešlápnete vedle.

Žádný Cukrbliky

V poctivé výrobně Žádný Cukrbliky vaří a pečou s láskou. Zákusky, dorty i chlebíčky z těch nejlepších surovin si můžete vychutnat přímo na Cejlu 109 nebo si je objednat na svou akci či do své kavárny. S sebou vám připraví i výběrovou kávu, domácí limonádu, quiche nebo saláty. V Žádných Cukrblicích si zkrátka vybere každý.

Vintage coffee

Malá a stylová kavárna v srdci brněnských Černovic. Majitelka Karolína se jednoho dne rozhodla, že už ji nebaví práce v korporátu, tak si otevřela kavárnu. Ve Vintage Coffee si dáte výběrovou kávu od české pražírny Coffeespot, pro mlsné jazýčky jsou tu zákusky od lokálních dodavatelů, především od B-cake. Snídaňová nabídka obsahuje míchaná vajíčka, avokádový chléb nebo trhané vepřové. Doporučujeme vyzkoušet zdejší víkendové tematické brunche, které jsou vždy speciální.

Vicino DiVino

Vicino DiVino je nově otevřený winebar a vinotéka, kde milují Itálii se vším co k ní patří – tedy dobré jídlo, výborná vína a italský temperament. Touhou majitelů bylo přenést kousek Itálie do Brna a to se podařilo! Vinotéka Vicino di Vino má pro své hosty připraveno bezmála 200 druhů italských vín a různých pochutin z Apeninského poloostrova.

Lokál U Caipla

V Lokálu U Caipla si dáte výborně ošetřené pivo Pilsner Urquell přímo z tanku a věřte, že nezůstane u jednoho. K tomu vaří poctivá česká jídla tak, jak je vařily naše maminky a babičky. Bez dochucovadel, špatných tuků a zbytečných ingrediencí.

Panksy

Palačinkárna, kavárna, bar a kulturní osvěžovna. V Panksy dělají sladké, slané a bezlepkové palačinky, denně zdravé a chutné polévky (bezlepkové). Vaří kávu Malena na italský způsob, čepují slavkovské pivo, chladí moravská vína, vyrábí domácí limonády, marmelády, domácí nutelu a další produkty.
Barbora Olšanová
redaktorka

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne