3 × foto: Zelená kočka Pivárium
Máte-li chuť na dobré pivo od Moravie a Lucky Bastarda nebo rádi zkoušíte speciály z minipivovarů, Zelená kočka Pivárium na Dvořákově ulici je místem, které byste rozhodně neměli minout. Pravidelné degustace i stálá nabídka lákavých nápojů a jídel z něj dělají ideální prostor pro zkoušení nového i vychutnávání osvědčeného.
První brněnská ochutnávková pivnice na Dvořákově ulici využila nucenou karanténu a vyladila svůj outfit. Pivárium osvěžilo nejen design interiéru, kolemjdoucí láká novým vývěsním štítem a přibyla v rámci města zatím jedinečná služba zákazníkům. Pod heslem „Pošli kluka na pivo, vrátí se ti s kytkou“ podporují v piváriu u štamgastů galantní chování ke svým něžným polovičkám. Někteří jdou opravdu na jedno po práci a domů jako milé překvapení přinesou nádherný svazek lučního kvítí cukrkandlových barev v kornoutu, jiní svůj pobyt nad pivy značek Moravia, Lucky Bastard a několika craftových pivovarů neplánovaně protáhnou, takže větším pugétem kvítí v provensálském stylu můžou uhasit domácí nevoli z pozdního příchodu. Kdo ale do pivária zavítá a ochutná domácí taliány připravované podle rodinné receptury či řadu dalšíchdelikates a především osvěží jazyk pivy podávanými s perfektním výčepním servisem, pochopí, že kroky sem jsou lehké a svižné, ale odchází se vždy s těžkým srdcem.

Zarazil vás název „domácí taliány“? Provozovatelé pivária pro vás mají krátkou pohádku o jejich vzniku. Pan Uggé, původem Ital provozoval v Praze kdysi koncem 19. století řeznické řemeslo. A byl to on, kdo tuto lahůdku předvedl Pražanům, kteří ji přijali jako vítanou pochoutku k pivu – vařený talián ve vývaru a podávaný s křupavým pečivem nebo také v teplé křenové omáčce. U nás na Moravě vládl tomuto řemeslu slavný řezník původem z Ivančic, jehož pravnuk provozuje podnik pivu zaslíbený – Zelená kočka Pivárium. Jednoho krásného letního odpoledne se při opravě střešní vazby našel pradědečkův deník, který ukrýval i jeho slavný recept na přípravu taliánů! Jeho pravnuk se s tátou pokusil dle tohoto receptu ze zvědavosti a pro vlastní potěšení namíchat a uvařit pradědečkův talián. Pravda, hodně toho z počátku pokazil a vyhodil, ale dnes by se pradědečkovi mohl s pýchou podívat do očí. Jeho talián je nejvyhledávanější lahůdkou k pivním speciálům, které pivárium nabízí, a konkurence se marně pokouší zjistit tento tajný recept. Jeho složení a postup přípravy si pravnuk s tátou uchovali pouze ve své paměti a stránku z pradědečkova deníku snědli s teplou křenovou omáčkou.

Zelená kočka Pivárium
Dvořákova 3, Brno
Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Galerie