Zmrzlinu v letním Brně nemůžete minout, stánků, cukráren i okýnek je tu přehršel. Snažili jsme se jich pro vás vyfotit co nejvíce. Foto: Pocket media/Ivo Dvořák

Zdá se, že co se týče zmrzlin, Brno se stává malou Itálií – jsou výborné a téměř na každém rohu. Prošli jsme brněnská cukrářství, kavárny, zmrzlinové stánky i další místa, kde si můžete jednu dát. Máte chuť spíše na kopečkovou, točenou, netradiční nanuk nebo speciální rolovanou zmrzlinu?
V příchutích a technikách výroby se fantazii meze nekladou, v Brně tak můžete toto léto ochutnat vše od klasické čokolády, vanilky či pistácie až po kopečky s vůní tropického ovoce a různé míchané experimenty. Křupavý kornout? Miska a lžička? Malá porce, střední porce nebo zmrzlina, která vás převáží dopředu? Žádný problém. Před zmrzkou zkrátka v Brně neutečete. Vybrali jsme pro vás několik míst, která byste na svém putování po sladkých ledových tečkách neměli minout..

Zmrzlina Negrita se v 80. letech nacházela v paláci Padowetz (tehdy Petrov). Foto: František Kressa

Zmrzlina v proudu času

Už Alexandr Veliký si pochutnával na sněhu ochuceném medem a nektarem, biblický král Šalamoun se dle některých zmínek v knize knih prý chladil zmrzlou šťávou v horkých dnech sklizní, císař Nero dokonce pro sníh do hor posílal běžce, aby si jej následně vylepšil čerstvým ovocem z údolí.

O více než 1 000 let později pak Marco Polo přivezl do Itálie z Dálného východu recept na pochoutku připomínající dnešní sorbet. Samotné slovo „sorbet“ pochází z arabského „šarba“, Arabové jej také v době nadvlády nad Sicílií čile vyráběli. K prostému obyvatelstvu se však zmrzlina nedostala poprvé v Itálii, dokonce ani v Anglii, kde se neznámo odkud objevila zhruba ve stejnou dobu jako na Apeninském poloostrově. Sicilan Procopio Cutò si v druhé polovině 17. století otevřel v Paříži první zdejší kavárnu vůbec – Café Procope. A právě v tomto podniku si Pařížané mohli objednat studený pokrm z mléka, smetany, másla a vajec nesoucí různé příchutě. Na našem území (a to i přímo v Brně) se zmrzlina dočkala masového přijetí až v průběhu 20. století, kdy se dostala do nabídky místních cukráren. Za socialismu byla oblíbená například zmrzlina Nescafé od pana Kolenčíka na náměstí Svobody (podávaná do pozdních večerních hodin), chladivý pokrm jste si mohli dát kromě cukráren a kaváren i v některých brněnských bufetech. Někteří pamětníci také vzpomínají na „teplou zmrzlinu“, tedy do kornoutů podávaný ohřátý krém, jenž děti dostávaly spíše za trest. Na zmrzlinový boom probíhající v našem městě v současné době je však každá dřívější etapa krátká, nachystejte si tedy chuťové pohárky a vydejte se s námi na osvěžující ochutnávku.

Tipy

Rolovaná zmrzka je zážitek! Vyberete si ingredience, z nich vám obsluha vytvoří směs, kterou vylije na mrazicí plech a sroluje.

Kapucínské náměstí 11, Brno

Nová zmrzlinárna, kde nedávají kopečky, ale kopce zmrzliny! Je výborná a opravdu velká!

Kozí 7, Masarykova 7, Brno

Ještě jednu denně nabízí 6 druhů, vždy čerstvé a odlišné. Dva sorbety, dvě oříškové, dvě krémové.

Kounicova 85, Brno

Božský kopeček, který poznáte podle retroautíček, má různé příchutě, tradiční i hodně nečekané.

Moravské náměstí a další místa, Brno

Kromě super zákusků dělají i super točenou zmrzlinu, kterou rozhodně chcete ochutnat.

Veveří 14, Brno

Kromě čokolády dělají v Minachu vlastní zmrzlinu. Doporučujeme pistáciovou nebo makovou.

Poštovská 6e, Brno

Legendární zmrzlina z Řečkovic, kterou zná v Brně snad každý.

Palackého náměstí 18a a další místa, Brno

Cenami ověnčená zmrzlina klasických i netradičních příchutí stojí za výlet do Lipůvky nebo brněnských Bohunic.

Lipůvka 34, Lipůvka, Lány 8, Brno-Bohunice

Další zmrzlinové zastávky v Brně

Cukrárna Aida
Běhounská 9, Orlí 4, Svratecká 4 a Česká

Restaurant TEFITI
Zelný trh 4

Lahodná u Lahodů
Cihlářská 42

Cukrárna Tutti Frutti
Jiráskova 1a, Mendlovo náměstí 18

Red Piranha Cafe
Horova 8, Brno

BRNUK
Cejl 7, Brno

Žádný Cukrbliky
Cejl 109, Brno

 

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne