V CODA Restaurant na vás čeká nejen dobré jídlo, ale také krásný výhled. Foto: CODA Restaurant

Praha bez únavných návalů zahraničních turistů? Projít ze Staromáku na Karlův most s více než metrem a půl místa kolem sebe? Restaurace, kavárny i bary v centru cenově přístupné domácím? I to je obrázek našeho hlavního města v době, kdy koronavirová krize stále svírá svět, nejpřísnější opatření jsou však už (doufejme!) za námi. Dát si na Václavském náměstí plzeň za 50 Kč, to už se dlouho nestalo. Ještě daleko příjemnější je však možnost pohodlněji zkoumat gastronomické podniky, kde Praha žije svou originalitou a autentičností. Právě teď je ten pravý čas vzít město útokem, zažít vše, co nabízí, a podpořit přitom pestrou mozaiku gastronomických zařízení, díky nimž můžete v rámci pár kilometrů procestovat celý svět. Na následujících stránkách pro vás máme tipy od těch, kteří ví kam. Nechte chutě spojit se s atmosférou a sami sebe zažít ne to, jak se Praha tváří, ale to, jaká je. Hodně štěstí při poznávání.

Jak chutná Praha

Jak chutná Praha? Přesně to se snažíme zjistit v následující anketě s osobnostmi nejen z gastronomického světa.

Terezie Vodička Kovalová
Modelka / Violoncellistka

Praha je nepřeberná studnice chutí, když člověk ví, kde hledat. Ráda bych vám trošku pootevřela brány Prahy 6, kde žiju skoro deset let. Není to asi typická část města, kam se vydá výletník, ale věřte mi, narazíte tady na skvosty. Jako třeba na Café Perdu, malinká kavárna s domácími francouzskými dezerty. Ty nám s manželem tak učarovaly, že nám majitelka dělala dorty i koláčky na svatbu. A dorty jsme měli dva, nemohli jsme se rozhodnout. Pokud popojedete kousek dál směrem k Břevnovskému klášteru, objevíte zastrčenou vietnamskou restauraci Pho ňam ňam – tam dělají stejnojmenné pho, na které jsem jinde nenarazila – s vaječnou omeletou. Plus super přátelská obsluha, to chceš. Když pojedeme ještě dál, k letohrádku Hvězda, narazíte na první korejskou restauraci v Praze – Kimči. Když jsem zjistila, že tohle mám tak blízko, zajásala jsem, protože autentické už to mít nejde. Nechte si doporučit od obsluhy, neprohloupíte. A doporučuju zkontrolovat si otevírací dobu, nemají to tam úplně standardní. Když se stočíte kousek stranou na Petřiny, najdete schovaný další skvost, Isai Ramen bistro, které vzniklo pro japonskou komunitu, která bydlí okolo. Jak už název napovídá, jezdím tam na ramen, protože jinak najdete ramen restaurace v Praze spíš na dvojce nebo přímo v centru. Favorit je spicy ramen, ale je vhodné sledovat speciálky, protože tam pořád točí nějaké vychytávky, které jsem jinde v Praze neviděla.

Portrétové foto: Petr Weigl

Milujete vůni moře a řeckou kuchyni? Vyražte do Kavaly, řecké restaurace v centru Dejvic. Nikdy jsem nebyla stopro fanoušek této kuchyně, ale když mě tam vzali kamarádi, byla jsem unešená. Úplně jiná paleta chutí, než obvykle vyhledávám, ale stálo to za to. Kousek dál najdete Bistro Váleček. Něco vám povím, jsem závislá na pelmeních a varenikách a bistro Váleček má na tom velký podíl. Pokud jste tyhle plněné knedlíčky nikdy nejedli, neváhejte. Bistro nabízí několik druhů, ze kterých se sliny sbíhají no…ještě den potom. A pokud se chcete na závěr projít na hrad a dát si k tomu super kávu, zabruste do Kavárny Nový svět. Musíte jít pod Loretu, směrem dolů, kolem domu, kde bydlel Švankmajer, a tam najdete tuhle útulnou kavárničku, která kouká do Jeleního příkopu. Takový schovaný poklad na závěr. 

Miến ngan – kachní polévka. Foto: Pho ňam ňam

Irena Kobosilová
marketingová ředitelka, CinemArt

Jsem velkým milovníkem vína, a tak mezi podniky mému srdci nejbližší řadím převážně ty, kde mají v tomto směru stabilně kvalitní a zajímavou nabídku. Mezi takové patří například restaurace Pastař, která je hned za mostem Legií směrem ke Kampě. Možnost sezení venku, vždy milá obsluha a skvělá italská kuchyně (a zdaleka ne jen těstoviny, jak by se podle názvu mohlo zdát), jsou důvody, proč sem tak rádi zavítáme s kolegy i v době oběda. Dalším takovým místem je restaurace Bockem na Praze 5, která je jedním z mých největších gastroobjevů poslední doby. Stylový, útulný podnik, za kterým je znát jasný koncept a chuť dělat věci trochu jinak. Degustační večeře tady byl zážitek, který trumfla jen degustační snídaně na tomtéž místě. Těžko popsat, doporučuju zažít, zajíst a zapít. A moje srdeční záležitost, to je vinárna Bokovka. Široký a nikdy ne nudný výběr vín po skleničce a genius loci zapadlého pražského dvorku na mě spolehlivě působí jako magnet s dosahem několika kilometrů.

Restaurace Bockem na Praze 5. Foto: Bockem

Jakub Horák
spisovatel

Z nepřeberné pražské nabídky chlastací i gastronomické je třeba vybírat pečlivě, jinak se může snadno stát, že skončíte v nějaké turistické pasti na Staromáku, případně večer v jednom z turistických kabaretů, kde zaplatíte 250 korun za zředěného jamesona a dva tisíce za to, že si vám zmalovaná, líná Pražanda sedne na dvě minuty na klín. Svou cestu po legendárních hospodách začněte tedy na Malé Straně. Pokud předtím absolvujete prohlídku Pražského hradu, nejprve si dejte tmavé pivo U vola ve středověkém podloubí na Pohořelci. Nejste štamgasti, hospodský se tedy bude chovat nerudně, ale to patří k věci. Pokud byste měli obrovské štěstí, chytnete cestou dolů u britské ambasády místo U hrocha a tam si dáte plzeň – to se ale stává málokdy, bývá tam plno. Po nerudném začátku scházejte dolů Nerudovkou a vlevo dole na jejím konci vejděte do hospody U Kocoura, kterou vlastní spolek Kocour Sobě. Obsluhuje tam mánička Jirka, který vypadá jako George Harrison. Tam si dejte piva dvě, ale na jídlo se přesuňte dolů ke Karlovu mostu, kde je v boční ulici Lokál U Bílé kuželky. Pro vyznavače vyšší gastronomie, než je typická česká kuchyně, doporučuju Cafe De Paris na Velkopřevorském náměstí 4, kde si musíte dát legendární entrecote s omáčkou ze 30 bylinek. Večer zakončete v Eccentric Clubu – koktejlovém baru, který je vlastně filmovým ateliérem. Jeho adresa je tajná, musíte tedy na Facebooku napsat autorovi těchto řádků, a pokud usoudí, že jste dostatečně excentričtí, do baru vás pozve.

Lokál U Bílé kuželky kousek od Karlova mostu. Foto: Ambiente

Jiří Sedláček
předseda spolku Archetyp

Kavárny, hospody, bary… Ačkoliv je v Praze řada zajímavých a gastronomicky hodnotných zařízení, zaměřím se pouze na ta, které mě víceméně obklopují a leží na Královských Vinohradech v Praze 2. Nejen vysoká gastronomie, tedy především kvalita a chuť pokrmu či nápoje a způsob servisu, jsou jedinými kritérii dobrého podniku. Jak tam není srdce, tedy vřelost a úsměv, pohoda a genius loci, sebelepším řemeslem se to těžko dožene. Rozdělím tipy na hesla káva, pivo, oběd. Pokud si chci dopřát kvalitní kávu, pak určitě navštívím Kavárny Monolok, Slow, Coffeespot, Mezi srnky, případně The kavárna. Na pivko si rád skočím do Kufru nebo na Kus řeči, radost mi nedávno udělala pivnice U Zlatého slona, které je ovšem na Havelském trhu v Praze 1. Na oběd určitě zavítejte k U Bulínů nebo U Kroka, zvláště chcete-li si pochutnat na české kuchyni. Doufám, že kvalitní podniky zůstanou zachovány a že přežijí snad již nenávratnou koronavirovou krizi.

Vinohradská kavárna Mezi srnky. Foto: Mezi srnky

Dominika Jelínková
lékařka

Kam v Praze? To je vskutku nelehká otázka, se kterou se často potýká nejeden obyvatel naší matičky stověžaté, natož pak z dálky přijíždějící cizinec. A tak pěkně popořadě. Snídaně? Rozhodně Café Letka s jejich legendárním snídaňovým boxem. A pokud zrovna vychytáte víkendový brunch, gratuluji, vyhráli jste v loterii. Káva? Jednu z nejlepších vám připraví ve vinohradském Coffee Room či v berlínským duchem sršícím TRAFFIK coffee & sandwich, kde vám kromě výběrové kávy naservírují i dechberoucí výhled na Petrskou věž přímo z lavičky před jejich vchodem. Hlad? Ten spolehlivě zaplašíte tou nejlepší neapolskou pizzou či čerstvou pastou z Pizza Nuova, anebo ultimátním comfort food od letenských Salt’n’Pepa Kitchen, jejichž kuře v podmáslí vás zaručeně posadí na prdel. Na samotném konci dne se vydejte malebnými uličkami Starého Města do Champagnerie a buďte připraveni zažít něco magického. Ta největší kouzla se totiž dějí právě v Průchodní ulici.

Pizza z Pizza Nuova. Foto: Pizza Nuova

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne