Barrio Gotico vám učaruje dokonalým gurmánským zážitkem, čerstvými surovinami a velkým výběrem šumivých vín. Foto: Klára Galle

Barrio Gotico Tapas & Bubliny na Kozí ulici existuje od prosince 2019. Orientuje se právě na španělské tapas a baskické pintxos. K pití nesmí chybět velký výběr bublin Cava, Crémant, Franciacorta, Champagne, moravských sektů a další selekce španělských, moravských, francouzských a italských vín.

Systém tapas baru funguje na bázi self service – z chladicí vitríny si zákazník nabírá vybrané tapas a pintxos, každý pokrm má v sobě napichovátko, na stolech jsou speciální stojánky, do kterých host sbírá napichovátka, které při odchodu obsluha spočítá, a podle toho zákazník zaplatí. Výroba tapas v Barrio Gotico spočívá v tom, že veškeré produkty si lidé z místního týmu připravují sami. Jako tapas označují malé mističky (forma předkrmu), většinou se jedná o dostupné suroviny, které zpracují a dochutí tak, aby v tom byla jejich práce jasně cítit. Největšími peckami v nabídce podniku jsou černá čočka beluga s kořenovou  zeleninou a chorizem, tomatové kroupoto s kachním zauzeným prsem, trhané maso s domácí majonézou a hráškem, domácí sušená rajčata, nakládané olivy, marinované žampiony či grilovaná zelenina s chorizem. Další oblíbenou položkou zdejší nabídky jsou pintxos čili tapas podávané na rozpečené focacii. A proč Bubliny? Majitelé Barria Gotica milují šumivé víno a Španělsko, snaží se tedy atmosféru barcelonských tapas barů přenést do Brna.

Barrio Gotico Tapas & Bubliny

Kozí 12, Brno

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne

Podívejte na Barrio Gotico do naší fotogalerie