Kam za dobrým jídlem a pitím mimo Brno? Je tu léto, čas výletů, a my pro vás máme chutné tipy od sedmi osobností nejen z gastronomického světa. Doporučí, kam se vydat za vínem, kde mají dobrou kávu a kde lze nasát atmosféru, kterou jinde nenajdete. Vydejte se spolu s nimi na jižní Moravu, do Jeseníků, Beskyd, Vídně i za nejlepšími smaženými sýry. Bude to, věříme, příjemné putování.

Vašek Adamík
Būcheck Food Truck

 

Pocházím z Jeseníku a moje rodina bydlí 500 m od Priessnitzových lázní. Vždycky, když tam jedu, tak zajdu do kavárny Vinckovo. Je moc fajn, že i v tak malém městě, jakým Jeseník je, se najde kavárna s výběrovou kávou. Je to jediné místo v Jeseníku, kde si dáte fakt dobré kafe, na stejné úrovni jako v Brně. Dokonce tady mají Ajala čokoládu od stejnojmenné brněnské čokoládovny. V nabídce je spousta domácích zákusků i limonád a taky pivo z brněnského pivovaru Moravia. Top hipsterská kavárna na severu. 

Vždycky, když jsem v Praze, kde mám spoustu kamarádů, chodíme společně na brunch do Baru Cobra na Letné. Čerstvé suroviny, výborný servis, otevřená kuchyně. Přes den je to opravdu výborná restaurace, která se večer mění na životaplný bar. 

Když jsem byl u kamárada v Plzni, tak jsme šli na brunch do kavárny Walter. Krásný podnik se skvělou obsluhou a jídlem. Majitelem je bývalý hokejista Kuba Koreis, který hrál i za brněnskou Kometu. Mají tam na výběr pět až šest jídel. Pokrmy podávají hezky  naservírované, personál je profesionální a přátelský. Je to ideální místo na posezení s přáteli či přítelkyní. 

Zuzana Fuksová
komentátorka a performerka

Já v podstatě jezdím jen pracovně do Prahy, a tak jednou za půl roku se utrhnu do Vídně. Výlety do jiných měst kromě milovaného Adamova moc nestíhám. Moje nejoblíbenější bistro je Javánka. Javánku má na ulici Jana Masaryka, na pomezí Vinohrad a Vršovic, hrozně milá a krásná paní ze Srí Lanky. V Indonésii, resp. na Jávě, jsem nikdy nebyla, tak aspoň takhle. Mají tam: krásné listové tapety a trochu zmatenou, ale vždy milou obsluhu. A všechny jídla i ve vegan verzi – výborné kurkumové polévky a tempeh na sladkém chilli se salátem s arašídovým dresinkem. Chutě jsou to velmi nepodobné ostatním asijským, zde rozšířeným. A podle jedné z barmanek tam chodí i Orion!

Pár set metrů dolů ve Vršovicích je bistro Satsang – na místě bývalé krásné kavárny Zenit. Všechno je tam ve dřevě, kuchař vaří v otevřené kuchyni a mají mimosu. Vše je vegetariánské nebo veganské – mají, troufám si říct, nejlepší vejce Benedikt nebo Pad Thai. Asian fusion, ale ne předražená ani snobská. Hned po Javánce druhé místo, za které bych dala prst do ohně.

Pak mám kromě jiných podobných kaváren moc ráda Bistro 8, kavárnu na Veverkově ulici na pražské Letné. To je pro mě esence kaváren inspirovaných Berlínem, s bílými kachličkami a roštím ve vázách. Je to trochu předražené a ve všem jsou granátová jablka nebo koriandr, ale oni byli v rámci Prahy prostě jedni z prvních. A potkáte tam spoustu pěkných, černě oblečených lidí v ugly sneakers.

Dalibor Buš
herec z Divadla Husa na provázku

Pokud si potřebujete udělat pořádný základ cestou do některého ze sklípků v okolí Znojma nebo pojedete na exkurzi třeba do Dolních Kounic, doporučuji se zastavit na jídlo do krčmy U Císařské cesty v Branišovicích. To v kutchanu podávané, pomalu pečené kachní stehno s jablky, bílým špekovým zelím a na sádle restovanými herteplovými špalíky! Nebe, co hezky zapijete výborným pivem či vínem. Vše mají vynikající, takže doporučuji rezervovat si stůl v době oběda předem.

Vždycky nesu trochu nelibě, když si někde připadám moc jako turista, natož jako turista německý. Z tohoto důvodu jsem si v centru Budějic musel najít dobrý podnik, jiný než Masné krámy. A našel! Krajinská 27 je jeho adresa i název a navštěvuji ho pravidelně. Nečepují tam sice Kroužek, zato si vaří pivo svoje. Což je lepší varianta, zvlášť když vám nabídnou i vlastní ochutnávkové prkénko. K tomu tam skvěle vaří. I když já osobně většinou zůstanu jen u jídel k pivu, ať mám místo na víc ochutnávek pivních.

A nakonec, když přistanete autobusem v Praze na Florenci, stavte se do Manifesto Marketu. Je tam všechno jídlo světa a ty food trucky jsou tam hodně cool a sexy a hipsta. A pokud nechcete být tolik hipsta, nemáte tolik času na nekonečné vybírání, nebo jen nejste zvyklí si na svůj oběd brát hypotéku, doporučuji skočit si do Green Factory na salát. Udělají ho umně před vámi a mají vždy čerstvé suroviny.

Ivan Svárovský
grafik

Příjemná zastávka při sportovních výletech na Pálavu – Vinařství Holánek – je situováno po závěrečném výšlapu na kopci v obci Ivaň, po kterém většinou už následuje jen cesta dolů, takže jedno dvě vína společně s drobným pohoštěním v tu chvíli působí jako zasloužená odměna. Prostředí budí dojem, že sedíte spíš u nějakých známých na dvoře, jen málo co dokáže překonat takto příjemně strávené letní odpoledne. 

Vídeňská řízkárna Schnitzelwirt, kterou jsem kdysi dávno objevil při náhodném bloumání Vídní. Tehdy jsem zapomněl její jméno a později, když jsem ve Vídni pár měsíců bydlel, prozkoumal jsem celou čtvrť a znovu svoji ztracenou řízkárnu našel. V nabídce jsou tradiční vídeňské řízky na všechny možné způsoby, místo se stalo v posledních letech opravdu vyhledávaným. Může se stát, že si na vytoužený šnycl počkáte i půlhodinku ve frontě.

Při výletech na sever od Brna se rád stavím v České, kde se nachází hospoda dalešického pivovaru U Baumanů. Kromě nabídky k dokonalosti dovedených českých klasik, narazíte na tématicky zaměřené sezonní menu – maďarské speciality, svatomartinské nebo rybí menu. Místo je jak dělané na nedělní oběd zakončující procházku okolními lesy (opačné pořadí jen pro silnější nátury

Anna a Nikola
Smažené sýry v ČR

Našimi fanoušky tolikrát glorifikovaný Beskydský pivovárek v Ostravici splnil, ba předčil naše očekávání. Tady jsme deset bodů z deseti za smažák myslely opravdu vážně. Neuvěřitelný zážitek! Nápoje sice zpravidla nejsou součástí našeho hodnocení, nicméně točenou borůvkovou limonádu vyzdvihnout musíme – byly v ní opravdické borůvky! Nenechte se odradit vjezdem do areálu pivovaru, gastronomický zážitek za to stojí.

V podniku Bistrotéka Valachy ve Zlíně jsme smažák ani nečekaly, o to lepší zážitek to byl. Návštěvu zdařile zrekonstruovaného baťovského Obchodního domu Zlín všem doporučujeme, byť samy nejsme příliš fanoušky „restaurací v obchoďácích“. Tady je to ovšem celé jakési jiné – Zlín je celý jiný než většina českých měst. Teď už ale k tomu hlavnímu, tedy ke smažáku – přepuštěné máslo udělá své, domácí tatarka nezklame snad nikdy, navíc zde naprosto vymazlená, a v tomto případě žádná obloha vůbec nechyběla (na oblohu přes velká okna se zde můžete dívat ven). Zkrátka u Valachů – velké mňam!

Vídeň považujeme za součást naší domoviny, proto i zde máme vyzkoumaný náš oblíbený pokrm. V pivovarnické restauraci 7Stern Bräu kousíček od našeho milovaného MuseumsQuartier na ulici Siebensterngasse. Nikoliv sedm, ale deset hvězd, jelikož body navíc nahání samotný typ sýru, a to ementál. A obecně radíme – nebojte se ani jinde za hranicemi Česka po smažáku ptát!

Dana Čechmanová
lektorka jógy a majitelka studia Punk Jóga

Pokud někam vyjíždíme, tak to spojujeme vždy s výletem a nejčastěji volíme směr Vysočina. Máme 3 děti a vlastně si ani nepamatuji, že bych někam za jídlem jela bez nich. Vždy zastavujeme v Předklášteří na kafe a limču v Cherry kavárně. Je to výletní místo a pro děti ideální. Mají dobrou kávu, zákusky si sami vyrábí a mimo jiné se v Předklášteří dá krásně toulat kolem rybníku a řeky.

V Novém Městě na Moravě nikdy nevynecháme návštěvu M&A Bu Cafe. Tu zbožňuju já i moje děti. Je tady nejpříjemnější obsluha v kosmu. Vynikající káva, domácí limonády, obzvlášť levandulová a skořicová stojí za ochutnání. Dorty a zákusky má kavárna od místních cukrářů. Mají zde i božské tousty s vajíčkem. A navíc to místo. Výhled na Harusák v popředí s dominantou usmívajícího se Buddhy. Za nás nejlepší tip na výlet.

A pro lovce zážitků doporučuju podnik ve Žďáru nad Sázavou, kde se zastavil čas. Přenesete se cca 35 let zpátky (sedmdesátky si vybaví MLÉČŇÁK na Svoboďáku) a ocitnete se u pultíku s tácy ve VESNĚ! Zde se vaří a dostanete tu ke koupi i spoustu lahůdek s sebou. Jídla jako nudle s mákem za 28 Kč vám vyrazí dech. Řízek s bramborovým salátem za 60 Kč. Kynutý knedlíky za 32 Kč a tak dále. Výborná česnečka za 10 Kč! Chlebíčky a palačinky. Stolky a židle jak z retro filmu. Obsluha v oblečcích – bílé pláštíky! Jako tohle místo je poklad.

Jan Kopkáš
Brno Expat Centre Executive Manager

Sitting on a renowned archeological site, where the oldest ceramic figurine in the world was found, is Pavlov village. After fulfilling your duty and learning all about it at Archeopark, have lunch at Marináda „viniční dům“, a newly designed hip bistro dropped from Brno straight into the traditional village. Walk around the corner, admiring the beautiful new architecture, and visit Pálavská galerie vín Venuše

Visiting Mikulov is a must for us every year. All made of limestone, Gallery Závodný offers not only modern art but some sweets, wine, and coffee, too. Down the street through what used to be a Jewish quarter, you’ll find Tanzberg – a boutique hotel and restaurant run by a top Czech chef, and inspired by Jewish cuisine. For a lighter snack visit Kuk bistro or Café Pala – serving crepes and galettes.

Another regular day trip we do every summer, easily accessible by train, leads us to Valtice town and castle. The National Wine Center exhibits over 100 best Moravian wines in “Salon Vín“. For a 499 CZK, you get a wine glass and two hours in a huge wine cellar with over 100 opened bottles. Self-service. No limits. You should make a selection and focus on your favorite style or wine variety rather than tasting them all one by one.

Kateřina Houfková
Czech Teacher in South Moravian Foreigners Centre (Centrum pro cizince JMK)

I am a big fan of Indian food. My favourite Indian restaurant is in my hometown České Budějovice. I must say I have never tasted a better Indian food anywhere in the Czech Republic (I have never been to India though). The name of the restaurant is Indická restaurace (how simple) and there are two branches – on Chelčického street and on Piaristická street. If you decide to visit, I recommend ordering their Chicken Korma. Indian heaven in the mouth.

When I travel between Brno and České Budějovice, there is one cosy restaurant and wine bar on the border of Moravia and Czechia which is always pleasant to stop at. The place is called Vinohrádek nad Babou and it is in Třebíč. You can enjoy your food and glass of wine while you are sitting next to fireplace surrounded by a pleasant countryside atmosphere. Do not forget to try their legendary kulajda soup.

The last place I would recommend is the Entrée Restaurant in Olomouc. It is a great place for special occasions, anniversaries, birthdays etc. It offers not only great food but also an unforgettable experience thanks to a fascinating interior design inspired by plants and minerals. The menu is full of playful and creative specialities. If you are tired of svíčková and smažák this place is worth a try.

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne