Jižní Morava nabízí velký výběr lokálních vín. Foto: Vinařství Kolby

Toužíte v těchto vyprahlých dnech po něčem osvěžujícím? Oblast jižní Moravy s více než 800 vinařstvími poskytuje pestrou nabídku lokálních vín, ideálních pro piknik v parku či večer strávený u grilu. Místní výrobci vína se nebojí experimentovat s ambiciózními způsoby vinifikace, díky čemuž vzniká nepřeberné množství stylů. V široké škále (od pét-natů po lehčí červená) se jedná o vynikající a všestranná vína, jež dokazují, že tento region má šťávu. A ačkoliv vás přemíra možností může znepokojit, skutečnost je taková, že ve víně by se neměly hledat žádné složitosti. Jsem tu proto, abych zajistila, že se během příští výpravy do vašeho oblíbeného vinného baru či vinotéky budete cítit sebevědomě.   

Vína lahvovaná bez předchozího čiření a filtrace. Foto: Mojelahve.cz, největší databáze moravských a českých vín a jejich hodnocení

Pét-nat

V případě pét-natů se vinaři pohybují na tenkém ledě. Vína lahvovaná bez předchozího čiření a filtrace, často i bez degoržování (proces odstřelení kalů usazených pod korunkou po ukončení fermentace a zrání v lahvi při tradiční výrobě šumivého vína) jsou vzrušující a osobitá, s vůní citrusů a peckového ovoce a s citronově žlutou až jantarovou barvou. Tento styl si získává stále větší pozornost u nás i v zahraničí a nabízí příjemné oživení k šumivým vínům vyráběným tradiční metodou. Ačkoliv se pét-nat v současnosti nachází na vrcholu celosvětového obrození, způsob jeho výroby není ničím novým. Ve skutečnosti dokonce předchází tradiční šampaňské metodě a bývá označován přívlastkem „méthode ancestrale“. Ať už jej nazveme jakkoliv, jedná se o prosté a lehce pitelné víno.

Bílá vína

Jižní Morava je domovem krásně voňavých bílých vín. Zatímco mezinárodním odrůdám, jako je Ryzlink rýnský a Veltlínské zelené, se daří na Mikulovsku a Znojemsku, vína vznikající z místních odrůd, například Pálava či Muškát moravský, nabízí svůdné tóny květin a tropického ovoce. Při nákupu vína je důležité věnovat pozornost několika faktorům, které nám o stylu mnoho napoví. Jedná se o samotnou odrůdu, množství zbytkového cukru a kyselin a v neposlední řadě i množství alkoholu. Komplexnost vína navíc může zvýšit i způsob vinifikace, jako je zrání v sudu nebo ležení na kvasnicích. Pokud by pro vás byl výběr z množství vín ve vaší vinotéce či vinném baru obtížný, zkuste pro jeho zúžení hledat popis jako „svěží, mladistvé, s vůní citrusů“ nebo „komplexní, krémové“.

Pálava či Muškát moravský, nabízí svůdné tóny květin. Foto: Arielle De Soucey

Růžová vína jsou běžně vyráběna v nerezových tancích. Foto: Vinařství Baraque, Headshot_Prague

Růžová vína

Poptávka po růžových vínech z jižní Moravy roste každým rokem, stejně jako jejich kvalita. Koncentrovaná a vytříbená růžová vína lze najít ve velkém množství barev a stylů, od suchých po polosladká, se šťavnatou kyselinkou a ovocnými tóny. Růžová vína z odrůd Frankovka, Svatovavřinecké nebo Zweigeltrebe jsou běžně vyráběna v nerezových tancích, a proto se vyznačují voňavými tóny zralých třešní, rybízu, lesních plodů a švestek. Někteří vinaři však v nedávných letech šli ještě o krok dál a ve snaze o zvýšení komplexnosti chutí prodloužili dobu, kdy je víno v kontaktu se slupkami, či svá vína nechali zrát v dubových sudech. Tyto techniky zintenzivnily barvu i konzistenci a zároveň zvýšily potenciál pro archivaci vína při zrání v lahvi. Růžové každý den – to beru!

Lehká červená vína

S přicházejícím večerem a nižšími teplotami si červené víno rozhodně zaslouží své místo na stole. Lehká červená vína jako Rulandské modré, Svatovavřinecké či Cabernet Moravia nabízí úžasný doprovod k jednoduchým gastronomickým pokrmům, jako jsou burgery nebo grilovaná zelenina. Hebké třísloviny spolu s vyšší kyselinkou zajišťují harmonii, při které můžeme cítit jemné tóny tmavého ovoce, květin a koření, zvláště pokud víno kvasilo a/nebo zrálo v dubovém sudu. Zvětšující se rozloha vinic s vysázenými modrými odrůdami dokazuje, že slunečné a svažité vinohrady jsou pro ně oázou. Zrání i způsob vinifikace se samozřejmě liší, ale pro mě osobně pochází některé z nejlepších lahví z oblasti VOC Modré Hory ve Velkých Pavlovicích.

Svatovavřinecké či Cabernet Moravia nabízí úžasný doprovod k jednoduchým gastronomickým pokrmům. Foto: Pocket media

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne