Léto a popíjení lehkých drinků pod širým nebem je zatím v nedohlednu. Nezbývá tedy než nastoupit na kolotoč chutí brněnských podniků. Hedonistický bar Slast spojuje promyšlené koktejly, designové vodní dýmky a instalace výtvarných děl, ve Whiskey Baru, který neexistuje, se zase snaží ušlechtilý obilný destilát zbavit nálepky snobského pití. Starší bratr tohoto podniku, tedy Bar, který neexistuje, je pionýrem moderního koktejlového dění v Brně.
Do 4pokojů si můžete zajít v libovolnou hodinu, atmosféra je vždy na jedničku. Air Cafe nabízí své služby již více než 20 let a najdete tu více než jen rumy. Na následujících stranách vás zveme na drinky z těchto vyhlášených brněnských barů.

Paradajk of the Death

Twist na jednu z největších klasik koktejlového světa, Bloody Mary, vám udělají v baru Slast. Barmani vám tenhle drink doporučí, pokud jste pokročilejším fanouškem přísně zemitých, hutných chutí. Skládá se z vodky Smirnoff, rajčatového pyré, citronového pepře, výluhu z řasy nori, chilli a uzené soli. Výraznou umami stopu drinku propůjčuje domácí hoisin omáčka. Jako ozdobu si můžete vybrat buď řapíkatý celer, nebo hovězí jerky od Jimmy’s Food.

Ležák Jack

Ve Whiskey Baru, který neexistuje, si můžete pochutnat na drinku s názvem Ležák Jack. Jack Daniel’s, citronový fresh, cukrový sirup, pyré z bílých broskví, Angostura bitters a Jarošovský ležák. Koktejlová stálice, která v nabídce podniku figuruje od jeho otevření a po celou dobu se drží na špici popularity. Perfektně vybalancovaný sladkokyselý ovocný drink s doznívající jemnou pivní hořkostí sedne i těm, kteří pivu běžně neholdují.

Gatsby

Drink inspirovaný přeslavným románem F. S. Fitzgeralda Velký Gatsby je variací na klasický koktejl Painkiller. Obsahuje calvados Coquerel, rum Myers’s, mirabelkové pyré, kešu orgeat, citronový fresh a muškátový oříšek. Jedná se o silný ovocný a lehce kořeněný koktejl, v němž ze sladkokyselých tónů výrazněji vystupuje chuť jablek, za což může obsažený calvados. Rum mu naopak dodává alkoholovou plnost. Kde ho můžete ochutnat? Kde jinde než v Baru, který neexistuje.

Greponella

Co dostanete, když smícháte Gordon’s Gin, Becherovku Cordial, likér Passoa, meruňkové pyré, sirup z citronové trávy, limetkový fresh a grepovou marmeládu? Drink Greponella, který vám připraví ve 4pokojích. Co stojí za chutí koktejlu? Ultimátní inspirace grepem. O tohle ovoce tady totiž jde v první řadě. Velmi přístupný drink širokým masám s odlišnými chuťovými preferencemi. Zaujme výraznou ovocností a sladkokyselostí, díky čemuž si zasluhuje zařazení do kategorie „osvěžující letní pitíčko“.

Amazonský express

Divoká Amazonie přímo ve vaší sklence! Pokud se cítíte na exotickou jízdu, neměli byste tento koktejl ve svých večerních plánech vynechat. Drink Amazonský express sestává z 50 ml Canaïma ginu, 35 ml Paragon Nepal Cordialu,15 ml prémiového grepového toniku a zástřiku pomerančovou kůrou. Tuto exotickou pochoutku si můžete dopřát v Air Cafe na Zelném trhu, podniku, na který se jeho návštěvníci mohou spolehnout již více než dvě desetiletí.

Převzato z časopisu FOOD DRINK BRNO → shop.pocketmedia.cz/predplatne